Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Spotkanie z młodzieżą

W dniu 7 czerwca 2014 r. Zbigniew Kiełb (członek Zarządu Okręgu Lubelskiego do spraw merytoryczno-historycznych) spotkał się z młodymi puławianami na Uniwersytecie Dziecięcym w Puławach podczas wykładu ,,Nasi puławscy żołnierze z dawnych lat”.

Na wykładzie zostały zaprezentowane w prezentacji multimedialnej archiwalne fotografie z lat 1921-1939 ukazujące sylwetki żołnierzy 2 Pułku Saperów Kaniowskich, a także ich życie codzienne w koszarach, na ćwiczeniach, podczas świąt patriotycznych oraz w różnorodnych sytuacjach.

Dodatkowym elementem wykładu była rozmowa z historykiem, który opowiadał nie tylko o przeszłości puławskich Kaniowczyków, ale także i o tym jak wygląda praca historyka.

Podczas spotkania została zaprezentowana jedyna w Polsce rekonstrukcja munduru oficera i dowódcy 2 Pułku Saperów Kaniowskich ppłk. Stanisława Magnuszewskiego. Dzięki niemu dzieci mogły zobaczyć, z czego się składał i jakie wyposażenie obowiązywało oficera na służbie jeśli chodzi o ubiór i broń, mogły i zadawały wiele pytań. Odpowiadały również na pytania historyka a 2 osoby które uzyskały największą liczbę dobrych odpowiedzi otrzymały od Zbigniewa nagrody.

Na spotkaniu była bardzo miła atmosfera i wręcz rodzinna możliwość wspólnego poznawania przeszłości Puław dzięki obecności rodziców i dziadków wraz z ich pociechami na wykładzie.

Z. Kiełb

fot. A. Przybysławska

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4