Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wspomnienie o kpt. Budzyńskim

11 marca 2016 r. w Centrum Kultury Izabelin odbyło się spotkanie poświęcone kpt. Tadeuszowi Budzyńskiemu, żołnierzowi AK Grupy „Kampinos”. Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowali wiceprezes Marcin Łada i mat w st. spocz. Stanisław Sekuła.

W spotkaniu uczestniczyła rodzina Kapitana, kombatanci, harcerze, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy Izabelina. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Podczas spotkania, które prowadził prezes Środowiska AK Grupy „Kampinos” Marcin Biegas, wyświetlono film o Grupie Kampinos pt. „Atak na lotnisko bielańskie”, wystąpił zespół Wokaliza z repertuarem pieśni patriotycznych, recytowano także utwory poetyckie kpt. Budzyńskiego. Na zakończenie spotkania otwarto wystawę obrazów Kapitana.

Znaliśmy osobiście kpt. Tadeusza Budzyńskiego, przez lata spotykaliśmy się na uroczystościach patriotycznych i na święcie szkoły podstawowej im. AK Grupy „Kampinos” w Borzęcinie Dużym.

Pan Tadeusz był postacią niezwykłą, wszechstronnie uzdolniony: pisał wiersze, malował obrazy (pokazujemy jego autoportret), grał na harmonii i wspaniale opowiadał o walkach partyzanckich w Puszczy Kampinoskiej. Jest autorem hymnu partyzanckiego Grupy Kampinos i wiersza „Marsz Grupy Kampinos”.

Był z nami od „zawsze”, będzie dalej we wspomnieniach, bo jak wiadomo, bohater i poeta nie umierają nigdy. Jego dzieje upamiętniono m.in. w Archiwum Historii Mówionej (http://ahm.1944.pl/Tadeusz_Budzynski).Odszedł na wieczną wartę 26 stycznia 2016 r.

Cześć Jego Pamięci!

 mł

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04