Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kombatanci w SP w Orzechowie

25 listopada 2016 r., kombatanci, członkowie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, na zaproszenie Marzeny Bryjak - dyrektora Szkoły Podstawowej w Orzechowie w Gminie Pomiechówek, spotkali się z uczniami tej placówki.

Z uczniami spotkali się: 102 - letni kpt. w st. spocz. Andrzej Rak i 92 – letni Roman Kaczorowski. W składzie delegacji ZOR RP byli także: ppłk rez. Andrzej Rusinowski, Jadwiga Kaczorowska i Wiesława Karczmarczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów, którzy zaprezentowali program patriotyczny zatytułowany „Leć orle biały nad polską ziemię” nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Następnie kpt. w st. spocz. Andrzej Rak – żołnierz września 1939 r. i walk o Berlin w 1945 r. oraz Roman Kaczorowski, który okres okupacji spędził w Nowym Dworze Mazowieckim i na Pomorzu - opowiadali o swoich przeżyciach wojennych
i odpowiadali na pytania uczniów. A ci, byli zainteresowani m. in. bronią jaką walczono podczas II wojny światowej, walkami we wrześniu 1939 r., formami działań konspiracyjnych oraz walkami o Berlin.

Za udział w spotkaniu, kombatantom podziękowała dyrektor Marzena Bryjak, a uczniowie nagrodzili ich gromkim brawami i wręczyli im kwiaty.

(k)

Foto: Wiesława Karczmarczyk

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04