Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wiceprezes ZG ZOR RP Marcin Łada odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

29 października 2021 r., w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, odbyła się uroczystość, podczas której Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wręczył osobom zasłużonym w pracy społecznej i patriotycznej wykonywanej na rzecz społeczeństwa, odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W gronie odznaczonych był wiceprezes ZG Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej Marcin Łada, który otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Uroczystość prowadził dr Piotr Oleńczak - Kierownik Oddziału Współpracy Instytucjonalej Biura Wojewody.

Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest dla mnie ogromnym zaszczytem i jednocześnie zobowiązaniem do dalszej pracy społecznej dla Ojczyzny – powiedział po uroczystości Marcin Łada. Osobista satysfakcja nie przesłania mi realnej oceny efektów mojej pracy, wiele bowiem działań, które podejmowałem w ciągu ostatnich lat, uwieńczonych sukcesami, zostało zrealizowanych dzięki owocnej współpracy z wieloma osobami i instytucjami. Dziś jeden człowiek, nawet jeśli ma dużo dobrych pomysłów, może zdziałać niewiele. Dopiero wspólne działanie podejmowane wraz z przedstawicielami lokalnych społeczności, z przedstawicielami samorządów, instytucji państwowych, placówkami muzealnymi, organizacjami patriotycznymi przynosi oczekiwane efekty.

Ogromną satysfakcję daje mi działanie w strukturach ZOR RP, współpraca z prezesem ZG płk rez. Alfredem Kabatą, z członkami ZG i kolegami z Koła ZOR RP w Starych Babicach. Muszę również wspomnieć o gronie przyjaciół naszego babickiego Koła, którzy chociaż niezrzeszeni, także okazują wiele pomocy w codziennych zmaganiach z różnorodnymi kłopotami. A zatem dziękując Panu Prezydentowi RP za to piękne wyróżnienie, dziękuję również Wszystkim Osobom, które w pracach patriotycznych współdziałały ze mną w ostatnich latach. To wyróżnienie jest także dla Was!

W codziennej społecznej pracy patriotycznej liczy się dla mnie, przede wszystkim Polska i działania służące upamiętnianiu Jej Bohaterów, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Mamy piękną i trudną historię, warto ją znać, warto ją propagować wśród młodego pokolenia. Obyśmy potrafili wyciągać z niej właściwe wnioski i czerpali naukę na przyszłość. Mądre, przemyślane działanie jest podstawą budowania silnego państwa, a historia jest w tym wypadku bezwzględnym nauczycielem. Dla tego trzeba ją znać i wcielać jej prawdy w życie. Życzę wszystkim zdrowia, wszelkiego dobra i radosnego przeżywania Święta Niepodległości Polski- powiedział Marcin Łada.

M. Ł.

Foto: Karolina Gwarek

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04