Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Polska była, jest i będzie… . Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkól w Dzietrznikach k. Wielunia z udziałem wiceprezesa Okręgu Łódzkiego ZOR RP

14 października 2022 r., w Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Dzietrznikach, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, w której brał udział kpt. w st. spocz. Janusz Rzepecki – wiceprezes Okręgu Łódzkiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele Rady Gminy Pątnów oraz sołectw.

 

Uczniowie szkoły przedstawili program artystyczny w ramach którego recytowano wiersze oraz zaśpiewano wiele piosenek o charakterze patriotycznym. Wykonana została również Pieśń Wojska Polskiego.

 

Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły Bożena Kiedos, nawiązując do Święta Niepodległości oraz dziękując nauczycielom i uczniom za przygotowanie uroczystości.

 

Głos zabrał również kpt. w st. spocz. J. Rzepecki, który powiedział, że dzisiejsza uroczystość była hołdem złożonym tym wszystkim, którzy przyczynili się do odrodzenia państwa polskiego. Podkreślił, że powinniśmy być dumni z naszej Ojczyzny i z tego, że jesteśmy Polakami. Podziękował również nauczycielom i uczniom za przygotowanie akademii i przekazał pozdrowienia od płk rez. Alfreda Kabaty - Prezesa Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP, który bardzo sobie ceni współpracę ze Szkołą Podstawową w Dzietrznikach.

 

Przedstawienie zrealizowano we wspaniałej oprawie graficznej, nawiązującej do istotnych wydarzeń z historii Polski.

 

Janusz Rzepecki

Foto: SP w Dzietrznikach 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04