Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dzień Patrona w Zespole Szkól im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie  k. Chełma

3 marca 2023 r., na zaproszenie Bogdana Marczuka - Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie koło Chełma, w uroczystościach Dnia Patrona Szkoły, uczestniczyła wspólna delegacja Związku Piłsudczyków Oddział Lublin i Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Delegację stanowili: Prezes ZP i jednocześnie Wiceprezes ZOR RP mł. chor. rez. Tomasz Dyzma, kpt. w st. spocz. Andrzej Bis, Zbigniew Czapliński i Bartosz Dziedzic.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. odprawionej w Kościele Parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Okszowie. Po mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna w obecności parlamentarzystów, przedstawicieli Starosty Powiatowego, władz Chełma, służb mundurowych i duchowieństwa. Po przywitaniu przybyłych gości przez pana Dyrektora przemówienia wygłosili m. in. Posłowie na Sejm RP Anna Dąbrowska - Banaszek i Krzysztof Grabczuk, Senator RP Józef Zając oraz mł. chor. rez. Tomasz Dyzma.

 

 

 Następnie arcyciekawą prelekcję, jako podsumowanie wystawy „Znani i nieznani. Polacy Światu”, wygłosiła pani prof. Hanna Krajewska Dyrektor Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

 

 

Po wygłoszonym wykładzie odbyła się uroczystość składania wiązanek pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi X rocznicy powstania Szkoły Rolniczej im. Komendanta Józefa Piłsudskiego i w Hołdzie Marszałkowi w 100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imieniu i Związku Oficerów Rezerwy RP i Związku Piłsudczyków wiązankę złożyli: mł. chor. rez. Tomasz Dyzma, Zbigniew Czapliński i Bartosz Dziedzic.

 

 

Na zakończenie uroczystości, odbyła się część artystyczna, w wykonaniu młodzieży z ZS CKR w Okszowie. Młodzież przedstawiła życiorys i zasługi dla Polski jakich dokonał Marszałek Józef Piłsudski. Zespół Pieśni i Tańca Okszowiacy wystąpił z repertuarem polskich tańców narodowych i ludowych.

Tomasz Dyzma

Foto: Andrzej Bis

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04