Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Prezes ZG ZOR RP z delegacją na pożegnaniu dyrektor Zespołu Szkół nr 2  w Nowym Dworze Mazowieckim

20 czerwca 2023 r., płk rez. Alfred Kabata wraz z delegacją, uczestniczył w uroczystym pożegnaniu długoletniej dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim Ewy Malasiewicz, ściśle współpracującej ze Związkiem Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W składzie delegacji byli: ppłk w st. spocz. Janusz Zajączkowski – prezes Okręgu Mazowieckiego i członek ZG, Teresa Stroińska – Macińska - wiceprezes Okręgu Mazowieckiego i członek ZG, Wiesława Karczmarczyk – wiceprezes Koła w Nowym Dworze Mazowieckim, Jadwiga Kaczorowska i 99 - letni kombatant - Roman Kaczorowski – najstarszy członek ZOR RP.

 

Pożegnanie miało formę benefisu, który prowadziła Beata Kisiel - zastępca dyrektora. Wzięli w nim udział przyjaciele, współpracownicy, przedstawiciele szkół i licznych instytucji oraz władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego z burmistrzem Jackiem Kowalskim i Powiatu Nowodworskiego ze starostą Krzysztofem Kapustą.

 

Podczas pożegnania młodzież zaprezentowała scenkę rodzajową z życia szkoły, zaprezentowano też w formie multimedialnej osiągnięcia pani dyrektor. O jej powołaniu na stanowisko przed 15 laty (pełniła funkcję dyrektora przez 15 lat) opowiadał burmistrz Jacek Kowalski. Były też wspomnienia innych osób, z którymi współpracowała oraz życzenia i upominki przekazane na ręce dyrektor Ewy Malasiewicz.

 

Płk rez. Alfred Kabata zabierając głos, podziękował za kilkunastoletnią bardzo dobą i owocna współpracę, podkreślając, że Zespół Szkół nr 2 był pierwszą szkołą, z którą podpisano porozumienie o współpracy. Podkreślił, że w ramach współpracy ze szkoła realizowane jest od 2009 r. sadzenie „Katyńskich Dębów Pamięci” w ramach programu „Katyń … ocalić od zapomnienia”. Życzył pani dyrektor zdrowia i dużo pięknych dni i czasu na spełnianie swoich pasji i realizację marzeń. Wraz z delegacją przekazał pani dyrektor upominek i statuetkę.

 

Ewa Malasiewicz ze wzruszeniem podziękowała wszystkim za udział w spotkaniu i podzieliła się refleksjami z piętnastoletniej pracy na stanowisku dyrektora szkoły.

 

Spotkanie zakończyła pamiątkowa fotografia.

 

(k)

Foto: Wiesława Karczmarczyk

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04