Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Certyfikaty dla uczniów

24 maja 2016 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się wręczenie certyfikatów uczniom uczęszczającym do klasy o profilu "bezpieczeństwo ruchu drogowego". Podczas uroczystości Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentował Artur Błoński.

Klasa o profilu "bezpieczeństwo ruchu drogowego" znajduje się pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego KSP i Politechniki Warszawskiej. Razem z dyrekcją szkoły certyfikaty wręczał zastępca naczelnika warszawskiej "drogówki" nadkom. Sławomir Czyżniak. Było to zwieńczenie 3-letniego okresu nauczania, w którym aktywnie uczestniczyli policjanci.

W uroczystości wzięło udział szereg zaproszonych gości. Nie zabrakło Zastępcy Burmistrza i przedstawicieli władz dzielnicy Wola, przedstawicieli Komendy Głównej i Stołecznej Policji, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Zarządu Dróg Miejskich, MIVA Polska i innych.

Po wręczeniu certyfikatów i oficjalnej uroczystości, goście wraz z uczniami przeszli na boisko, gdzie zaprezentowano szereg atrakcji. Na początek wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji. Można było obejrzeć patrol konny, nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem i nieoznakowany motocykl. Młodzież brała udział w konkursach z nagrodami, a jednym z nich był tor sprawnościowy jazdy na motorowerze przygotowany przez policjantów ruchu drogowego. Wręczono również puchary i nagrody za poszczególne konkurencje w rozegranym wcześniej międzyszkolnym turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wręczono również statuetki z podziękowaniem za wieloletnią współpracę policjantom Wydziału Ruchu Drogowego KSP na ręce zastępcy naczelnika.

(k)

Foto: Artur Błoński

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04