Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Medal ZOR dla ZS nr 8 w Lublinie

5 czerwca 2016 delegacja Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyła w Zespole Szkół nr 8 w Lublinie w obchodach jubileuszu 10-lecia funkcjonowania szkoły w nowym gmachu. Podczas uroczystości szkoła odznaczona została Srebrnym Medalem Za zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy RP.

Aktu dekoracji sztandaru szkoły dokonał w imieniu prezesa Zarządu Głównego ZOR RP Lech Marczak – prezes Okręgu Lubelskiego ZOR RP. Medal nadano w dowód uznania dotychczasowej kilkuletniej współpracy.

Delegację ZOR RP stanowili: kpt. w st. spocz. Zdzisław Łoziński, por. w st. spocz. Stefan Kalinowski, Elżbieta i Edward Nakonieczni.

Przybyłych na uroczystość gości powitała dyrektor szkoły Grażyna Daniewska. Byli wśród nich m.in.: Lech Sprawka - poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Leszek Daniewski - radny Rady Miasta Lublin.

Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień, refleksji oraz kreślenia planów na przyszłość. Po powitaniu gości przez dyrektor szkoły, Anetta Gawryluk przybliżyła wydarzenia z ostatnich 10 lat historii placówki. Wymieniła sukcesy osiągnięte w wielu obszarach życia szkolnego. Przypomniała o najważniejszych uroczystościach ostatniej dekady, o działaniach wychowawczych oraz o wartościach i ideałach wyznawanych przez społeczność szkoły. Wymieniła konkursy o charakterze wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym, w których uczniowie osiągnęli tytuły laureatów i finalistów.

Z kolei Magdalena Michalik przedstawiła kolejny, bardzo ważny obszar działalności szkoły, w której odnosi ona znaczące sukcesy, a mianowicie - sport. Wymieniła cykliczne zawody sportowe, które organizowane są w obiektach szkoły. Wskazała na sukcesy uczniów w dziedzinie lekkoatletyki, gimnastyki, a zwłaszcza uczniów klas o profilu kajakarskim i sekcji kajakarskiej.

Wzruszającym momentem było wręczenie Statuetek Małego Powstańca za zasługi na rzecz szkoły. W gronie wyróżnionych znalazł się kpt. w st. spocz. Zdzisław Łoziński.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną „Spotkanie czasów, głosów, serc…”, która była nie tylko wspaniałą okazją do wspomnień, refleksją nad przemijającym czasem, ale również okazją do wysłuchania pięknych harcerskich i zuchowych piosenek w wykonaniu uczniów i nauczycieli.

(k)

Foto: Beata Daniewska

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04