Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pasowanie uczniów w ZSSiL nr 2 w Warszawie

7 grudnia 2016 roku na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie delegacja Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej brała udział w uroczystości pasowania uczniów klasy pierwszej o profilu "bezpieczeństwo ruchu drogowego".

ZOR RP reprezentowali: st. kpr. w st. spocz. Adam Janas, 92 – letni kombatant – Roman Kaczorowski, Bohdan Sobiewski i Jadwiga Kaczorowska.

Uroczystość odbywała się pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji i Politechniki Warszawskiej i połączona była z obchodami VII rocznicy  przynależności Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 do Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W Uroczystości udział wzięło wielu gości, a wśród nich był m.in.: Minister Infrastruktury i Budownictwa – Andrzej Adamczyk. Obecny był również ksiądz biskup Marek  Solarczyk – absolwent szkoły.

Najważniejszym elementem uroczystości było pasowanie uczniów, którzy już od września raz w tygodniu odbywają spotkania z policjantami "drogówki". Klasa o profilu "bezpieczeństwo ruchu drogowego" jest również objęta patronatem przez Politechnikę Warszawską. Umundurowana młodzież nabyła pełne prawa do bycia uczniem poprzez "dotknięcie" policyjną tarczą do zatrzymywania pojazdów (potocznie zwaną "lizakiem"). Mł. insp. Piotr Jakubczak przypinał również symbol policji ruchu drogowego na lewe ramie ucznia, natomiast symbol Politechniki Warszawskiej był przypinany na prawe ramie w zastępstwie przez wicedyrektora szkoły Barbarę Oleksiewicz.

Podczas uroczystości zaprezentowane zostały kolejne efekty Rządowego Programu  „Bezpieczna  +”, w którym szkoła wzięła udział. Przedsięwzięcie ZSSiL nr 2 w ramach Programu miało na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza szkołą. Projekt zawierał działania w zakresie podniesienia poziomu kompetencji uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy a także opracowania rekomendacji w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie z klas bezpieczeństwa ruchu drogowego i utworzonej w ubiegłym roku szkolnej młodzieżowej grupy ratowniczej pod okiem opiekunów aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

(k)

Foto: Andrzej Baranowski

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04