Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pogrzeb śp. nadkom. T. Macińskiego

Śp. nadkom. Tadeusz Maciński 9.02.1949 - 1.03.2013

9 marca 2013 r. w kościele pw. św. Doroty w Cieksynie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. nadkom. w st. spocz. Tadeusza Macińskiego. Koncelebrowanej mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Krawczak, który wygłosił także homilię i odczytał słowo pośmiertne. Zmarłego żegnali najbliżsi, sąsiedzi, przyjaciele, znajomi. Hołd nadkom. Tadeuszowi Macińskiemu złożyli członkowie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej z prezesem Zarządu Głównego  Warszawie z płk rez. Alfredem Kabatą, którzy zaciągnęli wartę honorową przy jego trumnie. Wartę honorową pełnili również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

W ostatniej drodze swojego kolegi uczestniczyli też członkowie Społecznego Komitetu Wspierania Samorządności „Nasza Gmina-Nasz Powiat” z wiceprzewodniczącą Jolantą Liszkiewicz, Koła Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Nowym Dworze Mazowieckim, Koła Honorowych Dawców Krwi, Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

***

Nadkom. Tadeusz Maciński był jednym z inicjatorów utworzenia, Koła Związku Oficerów Rezerwy RP w Nowym Dworze Mazowieckim, a następnie  Okręgu Mazowieckiego. Był też jednym z inicjatorów utworzenia w 2012 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie.

Tadeusz Maciński był bardzo zaangażowany w działalność społeczną, która była jego pasją. Był wielkim patriotą. Zawsze był tam, gdzie trzeba było zorganizować patriotyczno-religijną uroczystość, upamiętnić miejsca, w których spoczywali Ci, którzy oddali życie za Ojczyznę. Opiekował się m.in. grobem na cmentarzu parafialnym w Cieksynie gdzie jest pochowanych 80-ciu polskich żołnierzy poległych w Bitwie nad Wkrą pod Borkowem w 1920 roku.

Był człowiekiem niezwykle otwartym, życzliwym i wrażliwym na ludzką krzywdę. Chętnie pomagał innym. Był człowiekiem o dużym poczuciu odpowiedzialności, wzbudzającym zaufanie, któremu można było powierzyć każdą sprawę.

Jego niespodziewana śmierć jest dla nas bolesnym przeżyciem. Będzie nam go bardzo brakować. Na zawsze jednak pozostanie w naszej pamięci.

(k)

Fot. Kamil Malinowski i Artur Błoński

  • 1
  • 10
  • 11
  • 12