Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 Wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu   historycznego  ,,100 - lecie III Powstania Śląskiego’’ w  Zespole Szkół  w Łazach k. Zawiercia

1 września 2021 r., w Zespole Szkół im. Romana Gostkowskiego w Łazach wręczono nagrody uczniom – laureatom konkursu historycznego,,100 - lecie III Powstania Śląskiego” zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy z dyrekcją szkoły.

Fundatorem nagród dla laureatów był ZOR RP. Nagrody wręczył wiceprezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZOR RP asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik w towarzystwie dyrektor szkoły mgr Katarzyny Rusek-Szczygieł. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była nauczycielka historii mgr Agnieszka Ślusarczyk - Rok.

Po wprowadzeniu sztandaru i odegraniu hymnu państwowego nastąpiło powitanie uczniów klas I, a następnie wręczenie nagród. Dyrektor Zespołu Szkół mgr Katarzyna Rusek -Szczygieł witając uczniów klas pierwszych podkreśliła, że nowy rok szkolny, to nowe doświadczenia, przyjaźnie i obowiązki. Asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik zaznaczył, że uczestnicząc w różnych uroczystościach na terenie powiatu zawierciańskiego zauważa obecność na nich pocztu sztandarowego i przedstawicieli ZS z Łaz. Wyraził nadzieję, że uczniowie pierwszych klas już wkrótce będą brali udział w przedsięwzięciach organizowanych przez ZOR RP. Podziękował uczniom i dyrekcji ZS za udział w konkursie licząc, że to początek dalszej współpracy.

Komisja powołana w ZS po ocenieniu wszystkich prac dokonała wyboru najlepszych prac. Wyniki konkursu znane były w czerwcu tego roku, ale z uwagi na pandemię koronawirusa, datę wręczenia nagród przełożono na wrzesień 2021. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Paulina Kurdziel

II miejsce Jacek Rybiński

III miejsce Bartłomiej Gajda

Wyróżnienie Dawid Kowacki

Wręczając nagrody i gratulując laureatom asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik wyraził nadzieję, że to nie pierwsze tego typu nagrody dla uczniów ZS. Dalsza część akademii poświecono 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a młodzież w części artystycznej zaprezentowała wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Władysława Broniewskiego. Wiceprezes Okręgu Śląskiego ZOR RP asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik i dyrekcja ZS w Łazach wyrazili nadzieję, że w ramach działań patriotycznych i upamiętniających historię Polski i WP dojdzie do bliższej współpracy ZS w Łazach ze Związkiem Oficerów Rezerwy RP.

Jerzy Jędrusik

  • 01
  • 02
  • 03