Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

„Cross z historią w tle” w Lesznie k. Warszawy

15 maja 2019 r. w Lesznie odbył się coroczny „Cross z historią w tle”- impreza sportowo – historyczna. Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentował Marcin Łada – wicepres ZG.

VI edycja tej imprezy poświęcona była pamięci majora w st. spocz. Czesława Mostka - żołnierza września 1939 r., żołnierza AK i uczestnika Powstania Warszawskiego. Czesław Mostek przez wiele lat uczestniczył we wszystkich uroczystościach patriotycznych w gminie Leszno. Spotykał się zarówno z dziećmi jak i z członkami naszej organizacji, którym opowiadał swoje dzieje frontowe. Odszedł od nas 24 listopada 2018 r. i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Podczas Crossu przedstawiono wystawę poświęconą Jego pamięci, a także wystawę historycznych zdjęć dotyczących działalności Armii Krajowej Grupy Kampinos. Muzeum w Feliksowie, w związku z nadchodzącym 29 maja Dniem Weterana oraz Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych ONZ zaprezentowało w Lesznie stoisko historyczne, poświęcone działaniom żołnierzy WP poza granicami państwa w misjach pokojowych ONZ. Dyrektor Muzeum Jacek Roszkowski odpowiadał na pytania osób zwiedzających ekspozycję i zapraszał do placówki muzealnej.

W „Crossie z historią w tle” wziął udział również Tadeusz Wiśniewski - członek Koła ZOR RP w Starych Babicach, który uczestniczył w biegu na 10 km.

M.Ł.

  • 01
  • 02
  • 02a
  • 02b