Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kadeci klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  z Częstochowy z wizytą w 5 pułku chemicznym w Tarnowskich Górach

22 września 2021 r., Okręg Śląski Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizował przyjazd kadetów klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego z Częstochowy do 5 pułku chemicznego w Tarnowskich Górach.

Organizatorami przyjazdu częstochowskich kadetów do 5 pułku chemicznego byli: ppłk rez. Krzysztof Tomaszewski – prezes Okręgu Śląskiego wraz z członkami Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Tarnowskich Górach kpt. Rafałem Magoniem i st. sierż. Arturem Szczukieckim oraz członkiem Koła ZOR RP w Częstochowie Rafałem Klubą, przy ogromnym wsparciu dowódcy 5 pchem w Tarnowskich Górach płk. Mirosława Kobrynia.

Wizyta w 5 pchem odbywała się w ramach współpracy ze społeczeństwem oraz promocji Sił Zbrojnych RP. Kadeci zwiedzili koszary 5 pułku chemicznego, zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu wojsk chemicznych oraz zwiedzali salę tradycji 5 pchem. W Sali tradycji w obecności prezesa Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy ppłk rez. Krzysztofa Tomaszewskiego, dyrektor ZSTiO Izabeli LASKI oraz nauczycieli m. in.. Zbigniewa Prokopa, Arkadiusza Mojsa, mogli wysłuchać prelekcji przeprowadzonej przez kustosza sali tradycji, zarazem członka ZOR RP, st. sierż. Artura Szczukieckiego, na temat historii garnizonu miasta Tarnowskie Góry. Kadeci mieli również okazję obejrzeć eksponaty historyczne i zapoznać się z historią i szlakiem bojowym Pułku 3 Ułanów Śląskich, który w okresie międzywojennym stacjonował na terenie koszar.

Zajęcia z kadetami w ramach promocji WP bardzo dobrze wpisały się w program edukacji wojskowej. Tym samym kadeci klas mundurowych mogą poprzez takie spotkania wzbogacać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności w dziedzinie wojskowości.

Na zakończenie spotkania dyrektor ZSTiO Izabela LASKA złożyła podziękowania za profesjonalne przygotowanie i realizację planu szkolenia klasy wojskowej w 5 pułku chemicznym. Szczególne podziękowania złożyła na ręce kpt. Rafała Magonia za duże zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie przedsięwzięcia.
Krzysztof Tomaszewski

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04