Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ZOR RP na Gali Finałowej VI Edycji Konkursu Historycznego Patria Nostra

9 listopada 2021 r., w Centrum Olimpijskim w Warszawie, odbyła się Gala Finałowa VI Edycji Konkursu Historycznego Patria Nostra, w której uczestniczyła delegacja Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

ZOR RP reprezentowali: st. chorąży w st. spocz. Stefan Wyszyński, por. w st. spocz. Janusz Rzepecki i Wiesława Karczmarczyk.

Gala gówna konkursu rozpoczęła się od przemówień powitalnych i odczytania listów od nieobecnych sponsorów. Na scenie wystąpiła prezes zarządu Fundacji Konkursu Historycznego Patria Nostra Nataliya Volynets oraz Mirosław Gryko organizator i sponsor.

Następnie podziękowano sponsorom wręczając im pamiątkowe dyplomy i plakietki.

Galę uświetnił występ trio chóru MAT z Bielskiego Ośrodka Kultury, który wykonał szereg pieśni wojskowo-patriotycznych.

Po tych występach ogłoszono wyniki konkursu. Na ponad 5 tysięcy uczestników z Polski i z zagranicy wyłoniono, metodą głosowania jak w Eurowizji, 20 laureatów.

Pierwsze miejsce zajęło I Liceum im. B. Prusa z Siedlec, a z grup zagranicznych czwarte miejsce młodzież polonijna ze Szkocji, z Edynburga. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Na zakończenie Gali Mirosław Gryko podziękował wszystkim za uczestnictwo.

Stefan wyszyński

Foto: Wiesława Karczmarczyk

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04