Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Członkowie Koła ZOR RP w Częstochowie zapalili znicze na grobach żołnierskich znajdujących się na częstochowskich cmentarzach

Członkowie Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Częstochowie, w związku z Dniem Wszystkich Świętych, odwiedzili groby żołnierskie na częstochowskich cmentarzach, zapalając na nich znicze.

Plut. rez. Artur Wojciechowski – prezes Koła ZOR RP w Częstochowie i Krzysztof Buchajczuk udali się na częstochowski cmentarz Kule oraz cmentarz Rocha, gdzie na grobie porucznika Józefa Hunkiewicza, a także na innych grobach polskich żołnierzy m.in. na grobie walczącej w Powstaniu Warszawskim Romany Zdziarskiej-Rewskiej, zapalili znicze. Wcześniej groby zostały posprzątane.

Przypomnijmy, że częstochowscy członkowie Koła ZOR RP, ufundowali renowację zdewastowanego w 2017 roku na cmentarzu Kule grobu powstańca styczniowego porucznika Józefa Hunkiewicza i cały czas opiekują się nagrobkiem.

Por. Józef Hunkiewicz to weteran Wojska Polskiego z 1863 roku. Bohater walczył m.in. w Powstaniu styczniowym. Zmarł w wieku 104 lat w 1933 roku. Jego prochy spoczywają w Częstochowie w Kwaterze Wojennej na cmentarzu Kule.

Foto: AK

  • 01
  • 02
  • 03