Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Powstają struktury Okręgu Pomorskiego ZOR RP

W lipcu 2014 roku wiceprezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej Marcin Łada odwiedził tereny działania Okręgu Pomorskiego ZOR RP, który jest aktualnie w fazie organizacji.

Spotkania z kandydatami do ZOR RP przeprowadzono na terenie Trójmiasta, a także w pobliskiej Kościerzynie i Wejherowie. Aktualnie do naszej organizacji pragnie przystąpić około 30 osób z tych terenów: nauczycieli, harcerzy, a także żołnierzy i oficerów rezerwy WP.

Pobyt na terenie Okręgu Pomorskiego został uwieńczony odwiedzeniem Miejsc Pamięci Narodowej m.in. w: Piaśnicy (Jest to największe miejsce ludobójstwa ludności cywilnej w woj. pomorskim. Hitlerowcy zamordowali tam ponad 14 tys. osób), a także w Gdyni i okolicznych miejscowościach. Złożono wieńce i zapalono znicze pamięci.

-Polska ziemia obfituje w miejsca tragicznych epizodów wojennych, powinniśmy o nich pamiętać na co dzień, a nie tylko przy okazji rocznicowych uroczystości. Nawet w miesiącach wakacyjnych należy oddawać hołd naszym bohaterom i nakłaniać do tego innych – przekonuje wiceprezes ZOR RP.

(ł)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4