Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ZOR zorganizował zawody użyteczno-bojowe w Stalowej Woli

17 grudnia 2017 roku odbyły się II zawody użyteczno-bojowe stalowowolskich organizacji proobronnych zorganizowane przez Koło Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli.

Do rywalizacji stanęli strzelcy z jednostki strzeleckiej nr 2027 im. Aleksandra Litwinowicza, druhowie ze stalowowolskiego Sokoła, strzelcy ze stalowowolskiego oddziału Związku Strzeleckiego oraz 39 stalowowolska Drużyna Harcerska Związku Harcerstwa Polskiego.


Przez zaledwie dwie godziny, drużyny biorące udział w zawodach zaliczyły sześć konkurencji takich jak zakładanie maski przeciwgazowej na czas, rzut granatem ćwiczebnym do celu, pompki, pokonanie dystansu pięćdziesięciu metrów czołgając się, brzuszki w czasie dwóch minut i bieg z rannym na noszach na odcinku pięćset metrów.

Związek Strzelecki - Oddział Stalowa Wola reprezentowany przez sierż. ZS Krzysztofa Łojowskiego, strz. Krzysztofa Węglarza i strz. Dominika Kate szybko uzyskał nieznaczne prowadzenie, które wywalczył w konkurencjach siłowych. Próbę doścignięcia strzelców podjęli druhowie ze stalowowolskiego Sokoła w składzie Mariusz Świeca, Michał Stelmach i Szymon Krasoń, którzy po rzucie granatem i pokonaniu pięćdziesięciu metrów czołgając się doprowadzili do remisu. Szalę zwycięstwa przeważyła jednak konkurencja drużynowa jaką był bieg z rannym na noszach, w której swoje zwycięstwo zapieczętowali strzelcy z Oddziału Stalowa Wola, zdobywając łącznie w kategorii drużynowej 33 pkt i broniąc tytułu z ubiegłego roku. Za strzelcami z wynikiem 25 pkt klasyfikował się Sokół, następnie Jednostka Strzelecka 2027 z 15 pkt i 39 drużyna ZHP z 10 pkt.

Mimo podobnych wyników do tych uzyskanych w ubiegłym roku zaskoczeniem była klasyfikacja indywidualna. Faworyci z 2016 r., pomimo iż dali z siebie wszystko, to zostali w tyle za nowymi członkami swoich organizacji. Druh sokoli Michał Stelmach i strz. ZS Dominik Kata w ostrej rywalizacji zdobyli po 11 pkt w klasyfikacji indywidualnej. Zwycięzcę wyłoniono drogą komisyjnego losowania konkurencji drużynowej, z której podliczone zostały punkty na konto indywidualne.

W wyniku losowania była to konkurencja nr 2 czyli rzut granatem na odległość 25 metrów do celu, w którym druh Michał Stelmach zdobył dwa punkty. To przesądziło, że zwycięzcą klasyfikacji indywidualnej z wynikiem 13 punktów został druh PTG Sokół w Stalowej Woli - Michał Stelmach. Drugie miejsce z liczbą 12 punktów zajął strz. ZS Dominik Kata, a trzecie z liczbą 10 punktów sierż. ZS Krzysztof Łojowski.

M. Derylak

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04