VI edycja konkursu „Wojna obronna Polski 1939. Katyń 1940” w Szkole Podstawowej w Wykrocie k. Myszyńca

26 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie k. Myszyńca odbyła się gala wręczenia nagród w VI edycji konkursu „Wojna obronna Polski 1939. Katyń 1940” zorganizowanego przez szkołę i Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpiło podczas uroczystości upamiętniającej oficerów – ofiary zbrodni Katyńskiej, w 79 rocznicę tej zbrodni.

Fundatorami nagród rzeczowych, pucharów i medali dla laureatów konkursu był Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrody, puchary, medale i dyplomy laureatom konkursu wręczali płk rez. Alfred Kabata - prezes ZG, ppłk w st. spocz. Henryk Marciniak – członek ZG, Elżbieta Abramczyk - burmistrz Gminy Myszyniec i Mirosława Grzegorczyk – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wykrocie.

W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczył również mjr rez. Jerzy Białoskórski sekretarz ZG ZOR RP.

Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiadały Małgorzata Parzych we współpracy z Krystyną Kulas, które opracowały i rozdały uczniom materiały, które były pomocą dla nich w przygotowaniu do konkursu. Panie Krystyna Kulas i Małgorzata Parzych przeprowadziły zajęcia zgodnie z zakresem merytorycznym konkursu.

Szkolny konkurs „Wojna Obronna Polski 1939. Katyń 1940” odbył się 4 kwietnia dla klas IV – VI SP i 8 kwietnia 2019 roku dla klas VII, VIII i III gimnazjum.

W kategorii Szkoły Podstawowej udział wzięło 36 uczniów. Test konkursowy składał się z zadań otwartych i zamkniętych. Maksymalnie można było zdobyć 27 punktów.

 A oto wyniki:

 1. miejsce Franciszek Parzych klasa V – 26/27,
 2. miejsce Patryk Deptuła klasa IV – 24/27,
 3. miejsce Maciej Fabecki klasa IV – 20/27.

W kategorii klas starszych – VII, VIII i III Gimnazjum test konkursowy pisało 36 uczniów. Test składał się z zadań otwartych i zamkniętych. Maksymalnie można było uzyskać 27 punktów. Najwięcej punktów uzyskali:

 1. miejsce Edyta Kiernozek klasa III Gim – 20/27,
 2. miejsce Kinga Mikołajczyk klasa VII – 19/27,
 3. miejsce Aleksander Ciak klasa III Gim. – 18/27.

(k)

Foto: J. Białoskórski

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04