Konkurs w ZS w Wykrocie

17 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Wykrocie odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat wojny obronnej Polski w roku 1939 oraz zbrodni katyńskiej pod hasłem „Wojna obronna Polski 1039. Katyń 1940”. Konkurs zorganizowany został we współpracy ze Związkiem Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach realizowanego już od pięciu lat w naszej szkole programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia”. 

W tym roku była to już druga edycja konkursu, którego pomysłodawcami są pan pułkownik Alfred Kabata oraz Małgorzata Parzych.

Na poziomie szkoły podstawowej uczestniczyło w konkursie 33 uczniów, których przygotowywała do pisania konkursowego testu pani Krystyna Kulas. Test, który składał się 
z 20 pytań najlepiej napisała Aleksandra Kiernozek, drugie miejsce zdobyła Aleksandra Załęska, a trzecie Katarzyna Kordek.

W gimnazjum do konkursu przystąpiło 34 uczniów, których do zmagań konkursowych przygotowała Małgorzata Parzych. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica Magdalena Maria Parzych, drugie Justyna Załęska a trzecie – Julian Jakub Drężek. Gimnazjaliści 

17 kwietnia 2015 roku w czasie uroczystej akademii laureaci otrzymali dyplomy oraz puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i Społeczny Komitet Wspierania Samorządności „Nasza Gmina – Nasz Powiat”.

Wierzymy, że nasza współpraca ze Związkiem Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej pozwoli na realizację kolejnych edycji konkursów, dzięki którym młodzi ludzie mają możliwość zapoznania się z ważnymi wydarzeniami w dziejach Rzeczypospolitej.

Małgorzata Parzych

Fot. Bolesław Morawski

  • 01
  • 03
  • 04
  • 05