Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Członkowie ZOR RP na pogrzebie Ireny Szewińskiej

4 lipca 2018 r. członkowie Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Częstochowie, wchodzącego w skład Okręgu Śląskiego oddali hołd zmarłej 29 czerwca 2018 r. wybitnej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej, uczestnicząc w odbywających się w Warszawie uroczystościach pogrzebowych.

Delegację ZOR RP stanowili: st. kpr. rez. Artur Wojciechowski i Krzysztof Buchajczuk.

W 2016 r. Prezydent Andrzej Duda odznaczył Irenę Szewińską Orderem Orła Białego „w uznaniu znamienitych zasług w działalności na rzecz rozwoju i promowania kultury fizycznej i sportu oraz krzewienia idei olimpijskiej w Polsce i na świecie". Zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich "królowa lekkoatletyki" po odbywających się w asyście wojskowej uroczystościach pogrzebowych w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, spoczęła w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Na pogrzebie Ireny Szewińskiej pojawili się członkowie rodziny oraz liczni olimpijczycy. Obecni byli także Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, przedstawiciele rządu, minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.

A. W.

 

  • 01
  • 02
  • 03