Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Uroczystości braci kurkowych

3 czerwca 2016 r., na zaproszenie organizatorów, członkowie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyli w uroczystym zjeździe bractw kurkowych w Lublinie.

ZOR RP reprezentowali członkowie Okręgu Lubelskiego z prezesem Lechem Marczakiem i kpt. w st. spocz. kpt. w st. spocz. Zdzisławem Łozińskim.

Bracia kurkowi z całej Polski przyjechali do Lublina. Wzięli udział w uroczystym przyjęciu nowych członków w lubelskiej archikatedrze. Potem był przemarsz ulicami miasta w tradycyjnych strojach bractwa.

Był to  wyjątkowy moment dla trzech nowych członków Lubelskiego Bractwa Kurkowego. W poczet jego członków przystąpił między innymi ksiądz Bogdan Zagórski. Przyjęcie nowych braci kurkowych odbyło się w lubelskiej archikatedrze w wyjątkowej oprawie. Uczestniczył w niej Gniewomir Rokosz Kuczyński - Wielki Kanclerz Towarzystwa Rycerskiego Braci Kurkowych. Po mszy bracia kurkowi przeszli ulicami Lublina w barwnym pochodzie z udziałem orkiestry, pocztów sztandarowych i obowiązkowo w tradycyjnych strojach.

Podczas uroczystości Lech Marczak – prezes Okręgu Lubelskiego ZOR RP, udekorował Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla ZOR Tadeusza Pęzioła, nadanym przez Zarząd Główny Związku. Tadeusz Pęzioł jest członkiem ZOR RP i bractwa kurkowego w Lublinie.

(k)

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04